Τελευταία νέα του συλλόγου μας

Κυριακή, 12 Μαρτίου 2017

Αγωνιστική συνέχεια στα επιβλητικά Μετέωρα, για τους δρομείς του Συλλόγου «Τραχίνα» !


Η αγωνιστική συνέχεια, δόθηκε στην Καλαμπάκα και τα όμορφα Μετέωρα σήμερα, για τους δρομείς του Συλλόγου «Τραχίνα», με σύμμαχο τον καλό καιρό, ο οποίος, έφερε και πολύ καλές ατομικές επιδόσεις.Μετά την πολυπληθή συμμετοχή , στον Ημιμαραθώνιο Σπερχειού «Αθανάσιος Ακρίδας», μέλη του συλλόγου , έτρεξαν και στον Ημιμαραθώνιο Καλαμπάκας «Θανάσης Σταμόπουλος».
Είχαν προηγηθεί συμμετοχές των μελών και σε άλλους αγώνες , δρόμου και βουνού, όπως επίσης και συμμετοχή στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα τριάθλου.
Αξίζει να σημειωθεί , ότι σήμερα συμμετείχε μέλος μας και στον Μαραθώνιο της Βαρκελώνης, για δεύτερη μάλιστα φορά, ο οποίος τερμάτισε με επιτυχία , με χρόνο 04:43:42.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα και οι συμμετοχές των μελών :


Ημιμαραθώνιος «Θανάσης Σταμόπουλος» ( Καλαμπάκα – Τρίκαλα )

Πέχας Σταύρος : 01:27:45
Κατσίκας Φάνης : 01:27:56
Λιακόπουλος Δημήτρης : 01:29:19
Τζαβαλής Αθανάσιος : 01:36:41
Καραγεώργος Πέτρος : 01:36:52
Σφήκας Θαλής : 01:44:10
Δρέλλας Λουκάς : 01:48:51
Βελαώρα Αργυρώ : 01:51:08
Κοντοβάς Ηλίας : 01:52:04
Τσιρίγκας Στέφανος : 01:54:16
Κοντοβάς Γεώργιος : 01:59:25
Τσάμης Ευάγγελος : 02:05:10

Μαραθώνιος Βαρκελώνης

Σταμέλλος Στέφανος : 04:43:42

Ημιμαραθώνιος Σπερχειού : «Αθανάσιος Ακρίδας»

Δρόσος Ευάγγελος  : 01:28:53   3η Θέση γενικής κατηγορίας
Σκλάβος Κωνσταντίνος : 01:29:38 2η θέση ηλικιακής κατηγορίας 
Γιωτόπουλος Σάββας : 01:35:32  3η θέση ηλικιακής κατηγορίας
Γεροδήμος Ιωάννης : 01:40:27
Αργύρης Γεώργιος : 01:41:25
Σκαμαγκούλης Κωνσταντίνος : 01:46:39  3η θέση ηλικιακής κατηγορίας
Παναγιώτου Μιχαήλ : 01:46:44
Ρεντίφης Λουκάς : 01:48:01
Βασιλόπουλος Αθανάσιος : 01:49:57
Τζαβαλής Αθανάσιος : 01:50:24
Ζήκας Νικόλαος : 01:50:50
Βελαώρα Αργυρώ : 01:53:05  2η θέση γενικής  και 1η θέση ηλικιακής γυναικών
Κοντοβάς Ηλίας : 01:53:52
Βαμβάτσικος Σπυρίδων : 01:54:03
Τσιρίγκας Στέφανος : 01:54:22
Σταμέλλος Στέφανος : 01:57:07  3η θέση ηλικιακής κατηγορίας
Ρένιος Ηλίας : 01:58:40
Κοντοβάς Γεώργιος : 02:05:06
Καγκαρά Αγγελική : 02:15:47  3η θέση ηλικιακής κατηγορίας
Γεωργούσης Νικόλαος : 02:18:03
Κοντοκώστα Βασιλική : 02:27:45
Αθανασίου Γεώργιος : 02:44:15
Δαμάδης Αθανάσιος : 02:44:15

Αγώνας : «Καλύβα Στεφανή» 5χλμ

Κατσίκας Φάνης : 0:19:38  1η Θέση γενικής κατηγορίας
Αφεντούλη Παναγιώτα : 0:30:25

Ορεινός αγώνας : Γεντίκι Trail  17χλμ

Τσάμης Ευάγγελος : 03:15:26


Πανελλήνιο πρωτάθλημα Διάθλου.

Δρέλλας Λουκάς : 01:19:43     21η Θέση

Αγώνας Αλεποχωρίου 10 χλμ

Αφεντούλη Παναγιώτα : 01:12:16














































Δεν υπάρχουν σχόλια:

Δημοσίευση σχολίου